CHŁOPI

More

 

 

More

 

 

More

 

 

More

12.00 / New Stage
18.00 / Chamber Scene / SPEKTAKL STUDIUM WOKALNO-AKTORSKIEGO
19.00 / Large Stage

Prace artystki będzie można oglądać na Foyer Dużej Sceny od 24 maja do 28 czerwca.

Mówi, że malarstwo jest dla niej wszechświatem w mikroświecie. Wystawa najnowszych obrazów Renaty Magdy z cyklu „Spotkania na plaży” będzie dostępna od 24 maja do 28 czerwca w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Wejście na ekspozycję jest możliwe z ważnym biletem na spektakl. Prezentowane obrazy będą dostępne w sprzedaży w galerii online Domu aukcyjnego Art in House.

Podczas gdy z utęsknieniem wypatrujemy pierwszych nieśmiałych promieni słonecznych, w wakacyjną atmosferę wprowadza nas wystawa obrazów Renaty Magdy. Już sam tytuł najnowszego cyklu malarskiego artystki „Spotkania na plaży” sugeruje, że w kompozycjach znajdziemy iście morską kolorystykę. Słoneczne kadry kipią jaskrawymi, wakacyjnymi kolorami i przenoszą do letnich, beztroskich dni.

Renata Magda urodziła się w Rzeszowie w 1980 roku. Ukończyła malarstwo i architekturę wnętrz. W jej oryginalnych pracach stałym elementem jest figuracja. Na pierwszym planie ukazują się kobiece sylwetki i zwykle to one dominują kompozycję. Czasem towarzyszą im zwierzęta, innym razem tematem jest sport lub wypoczynek. Dzięki sztuce świat jest  bardziej fascynujący. Wciąż mimo upływu lat, stylów, epok, artyści niezmiennie potrafią zaskakiwać, wręcz oczarowywać odbiorcę, docierając głęboko do jego wrażliwości. Uważam, że ten element zaskoczenia i dotarcia do odbiorczy poprzez wizualny zmysł jest ekscytujący. Często spotykam się z różnorodnością  interpretacji jednego obrazu, pokazuje to, jak cudownie rozliczne są spostrzeżenia i odczucia odbiorców. – mówi Renata Magda.

Przygotowując płótno, artystka pieczołowicie dobiera barwy, które są dla niej najważniejszym elementem kompozycji, w dalszej kolejności skupia się na detalach. Renata Magda przyznaje, że kolorystyka zawsze współgra z emocjami, które chce przekazać swoim odbiorcom, a jednocześnie koresponduje z poruszaną tematyką. Od dłuższego czasu nieprzerwanie towarzyszy mi myśl o uproszczeniu kompozycji i formy. Niezmiennie pozostawiam kolor i tajemniczość jako charakterystyczny element w moich obrazach. – dodaje artystka.

Zapraszamy na spotkanie z malarstwem Renaty Magdy!